aktualności prowincji więcej

Nowenna za Polskę i wybory prezydenckie (19-27 czerwca)


19 czerwca, 2020

Najświętsze Serce Boże, przyjdź Królestwo Twoje!

Polska będzie moim królestwem. Będzie wielka, będzie dobra i radość mi sprawiać będzie. To słowa, które wypowiedział Jezus do sługi Bożej Kunegundy Siwiec, świeckiej karmelitanki bosej.

Siostro, Bracie, jeśli Ci na tym zależy, dołącz do nowenny za Polskę i wybory prezydenckie! To nie przypadek, że ta 9-dniowa modlitwa, przed wyborami na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, rozpoczyna się w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. A ten rok jest szczególny, bo dokładnie 100 lat temu, 27 lipca 1920 roku, nasza Ojczyzna została poświęcona Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Episkopat Polski dokonał tego aktu w obliczu nadciągającej nawałnicy bolszewickiej. Czy długo trzeba było czekać? Wiemy, że nie, bo 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, przyszła odpowiedź z nieba: “Cud nad Wisłą”.

Nowenna ta polega na codziennym przyjęciu Komunii świętej w tej intencji, począwszy od uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, 19 czerwca, do dnia wspomnienia Najświętszej Maryi Panny, Nieustającej Pomocy, 27 czerwca, a także na odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem wystawionym do adoracji lub w Tabernakulum i dowolnej modlitwy do Maryi (np. Pod Twoją obronę albo Dostojna Królowo niebios).

Św. Faustyna nas zachęca: Komunia święta jest mi zapewnieniem, że zwyciężę, i tak bywa. Lękam się dnia, w którym nie mam Komunii świętej. Ten Chleb mocnych daje mi wszelką siłę do prowadzenia tego dzieła i mam odwagę, do pełnienia wszystkiego, czego żąda Pan (Dz. 91).

Bądźmy w jedności modlitewnej!
Bądźmy w jedności jako Polacy, pragnący dobra dla naszej Ojczyzny!
Bądźmy w jedności, którą daje nam Duch Święty, bo On przychodzi, aby odnawiać oblicze tej ziemi, polskiej ziemi!

Błogosławię, wzywając wstawiennictwa Królowej Polski i Świętych naszej Ojczyzny +

o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) OCD