aktualności prowincji więcej

Okres wakacji w Postulacie


sierpień 10, 2017

Miesiąc lipiec z punktu widzenia postulanta to przede wszystkim czas doświadczenia bardzo uroczystego przeżywania uroczystości Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Poprzedzająca nowenna, która przez dziewięć dni gromadziła w kościele wiele osób przychodzących ze swoimi prośbami i podziękowaniami pokazała nam to jak bardzo znana i czczona jest Matka Boża Szkaplerzna. Suma odpustowa, a po niej integracja z wiernymi w ogrodzie była świadectwem oddania się Maryi naszych ojców, którzy włożyli wiele trudu w to, aby jak najlepiej ugościć osoby, które nawiedzają nasze sanktuarium. My również mieliśmy ku temu okazję w przeddzień pomagając br. Adamowi upiec ponad 900 słodkich bułeczek, które rozchodziły się w zaskakująco szybkimi tempie.

Razem z br. Grzegorzem (jak niemalże wszystkie rzeczy) rozpoczęliśmy remonty cel na piętrze postulatu. Zdemontowaliśmy stare kaflowe piece, a w przyszłości odrestaurujemy ściany i podłogi. W tym letnim czasie spędzaliśmy wtorkowe rekreacje na zwiedzaniu Poznania. Byliśmy w wielu kościołach, których wcześniej nie udało nam się nawiedzić. Odwiedziliśmy zamek królewski i podziwialiśmy z jego wieży panoramę miasta. Wybraliśmy się do ZOO, a przy tym udało nam się skorzystać z przejazdu legendarną „Maltanką”. Zakończyliśmy lekcje łaciny, hiszpański ograniczyliśmy z trzech do dwóch lekcji w tygodniu. To wszystko wraz z bardzo szybko płynącym czasem sprawia, że z zainteresowaniem patrzymy w przyszłość. Jeżeli taka będzie wola Pana Boga, to dane nam będzie pójść do nowicjatu i otrzymać habit Matki Bożej.

W tym miesiącu dołączył do nas na modlitwy w naszej kaplicy i wspólne rekreacje o. Józef – przyszły magister postulatu, który stwierdził, że doświadczył z nami bycia w małej wspólnocie.

Odwiedziło nas i odbyło swoje dni skupienia kilka osób zainteresowanych naszym zakonem. Była to dla nas sposobność do tego, aby dać im swoje świadectwo, jak również nauczyć się wielu rzeczy zauważając różne sposoby przeżywania swojej duchowości.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pamiętają o nas w modlitwie oraz wszystkim, którzy nieustannie nam pomagają. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Bracia Postulanci