aktualności prowincji więcej

Otwarcie sezonu z karmelitami


kwiecień 16, 2018

W niedzielę (15.04) odbyło się otwarcie sezonu motocyklowego, zorganizowane  przez Ojców Karmelitów Bosych z Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu.

Zanim miłośnicy jednośladów ustawili swoje maszyny na chojnickim Starym Rynku, przebyli długi dystans z Poznania. Po drodze zatrzymali się w klasztorze Karmelitów Bosych pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zamartem, gdzie odbyła się msza św. inaugurująca sezon motocyklowy. Po mszy chętni mogli przyjąć szkaplerz karmelitański, brązowe sakramentalium, które noszone na co dzień ma zagwarantować uniknięcie ognia piekielnego i opiekę Matki Bożej.

Organizatorzy wydarzenia, czyli zakonnicy na motorach z Karmelitos Motor Club, zgromadzili na chojnickim Starym Rynku miłośników jednośladów z Poznania, Torunia, Świecia, Chojnic, Człuchowa, Zamartego, Tucholi, Sępólna Krajeńskiego oraz pasjonatów z innych okolicznych miejscowości. Ważnym elementem otwarcia sezonu motocyklowego było poświęcenie maszyn, którego dokonał przeor klasztoru w Zamartem o. Krzysztof Jank.

za: chojnice24.pl