aktualności prowincji więcej

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa karmelitańska!


20 lipca, 2018

Dołącz do naszej grupy karmelitańskiej, która wyrusza z Wrocławia na Jasną Górę, 2-10 sierpnia 2018.

„Veni Creator Spiritus”. Pod takim hasłem odbędzie się 38 piesza pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. To nasze wołanie w drodze o Ducha Świętego. To niesamowita Boża przygoda, zmieniająca życie człowieka. To 9 dni rekolekcji w drodze, które otwierają nas na to, co wieczne i niezniszczalne. Pielgrzymując po tym świecie zdajemy sobie sprawę z kruchości, małości i słabości, a pielgrzymka jest dobrym czasem, żeby nauczyć modlić się w drodze, po której idę i stawać się mocniejszy, pokonując wszelkie słabości. Na trasie spotykamy przede wszystkim Boga, Maryję, Świętych, żywy Kościół, ludzi przyjaznych i radosnych, którym przyświeca ten sam cel.

Proponujemy Ci już dziś, byś poszedł z nami w grupie karmelitańskiej, która po raz szósty wyrusza pod numerem 18. Tworzymy grupę z duchowością Karmelu. Zapraszamy do udziału wspólnoty i duszpasterstwa karmelitańskie z innych miast. Jest to jedna wielka Rodzina Karmelitańska i nie może tam Ciebie zabraknąć. Zapewniam Cię, że jesteś nam potrzebny, tym bardziej teraz, kiedy grupa jest u początków istnienia i daje fundament na przyszłe lata. Zapraszamy Cię do nowego, karmelitańskiego szlaku z duchowością świętych Karmelu. Modlimy się Jutrznią i Nieszporami w drodze, odprawiamy rozmyślanie, śpiewamy, kontemplujemy Jezusa z Maryją w tajemnicach różańcowych, wołamy o Miłosierdzie Boże, odprawiamy Drogę Krzyżową w godzinie śmierci Jezusa na krzyżu. Modlimy się sercem i tworzymy piękną wspólnotę ludzi zafascynowanych duchowością Karmelu. Nie daj się namawiać! Bądź tym, który z zapałem odpowie na nasze zaproszenie i pociągnie jeszcze innych do tej grupy. Czekamy na Ciebie i mamy nadzieję, że przyjmiesz to zaproszenie z wielką radością. Możesz otrzymać więcej informacji, pisząc na adres mailowy: pieszapielgrzymka.karmel@gmail.com.

Nie przegap tej okazji i pamiętaj:

Idąc, uczymy się życia,
idąc, ludzie się poznają,
idąc, leczymy rany z poprzedniego dnia.
Idź, wpatrując się w gwiazdę,
słuchając głosu, śladem innych kroków.
Idź, w poszukiwaniu życia,
opatrując rany pozostawione przez cierpienie.
Nic nie może zatrzeć wspomnienia
przebytej drogi<span class="su-quote-cite">Ruben Blades</span>

Jeśli jesteś osobą uzdolnioną muzycznie, tzn. grasz, śpiewasz zapraszamy Cię do diakonii muzycznej. Zabierz ze sobą gitarę, czy też inny instrument, typu: bongosik, skrzypeczki…

Siostro, Bracie jeśli jesteś chętny, by współtworzyć służby grupowe – porządkową, medyczną czy kwatermistrzowską, by służyć innym – zgłoś to przy zapisach.

Oczywiście jeśli jesteś spoza Wrocławia, masz możliwość noclegu z 1 na 2 sierpnia w naszym klasztorze. Daj tylko znać, że chcesz do nas dołączyć, potrzebujemy Ciebie, by stworzyć ogólnopolską grupę karmelitańską na Jasną Górę. Bądźmy w jednej Rodzinie Karmelu na chwałę naszego Pana i Matki Najświętszej, a także ku naszemu wzrostowi w wierze opartej na duchowości i mądrości Świętych Karmelu.

Siostro, Bracie, chodź z nami – z „Karmelkami” do tronu Królowej Polski! Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania w grupie karmelitańskiej.

Do zobaczenia!

Grupa 18 – KARMELITAŃSKA,
przewodnik: o. Krzysztof Piskorz OCD


Zapisy:
    • osobiście: 1 sierpnia na spotkaniu informacyjnym w klasztorze we Wrocławiu o 19:00 (po Mszy św. o 18:00).

 

 

    • telefonicznie pod numerem: 515-544-378

 

    • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20. Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51).

 

Koszty pielgrzymki:

Sprawdź na stronie

Bagaże:

Odbieramy 2 sierpnia w godz. 5.30 – 5.55 we Wrocławiu, przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr.18.
Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy 18.

Msza Święta przed Pielgrzymką dla Pielgrzymów z grupy 18:

1 sierpnia, godz. 18:00 we Wrocławiu, w kościele pw. Opieki św. Józefa, ul. Ołbińska 1
Po Eucharystii spotkanie organizacyjne w klasztorze, odbiór materiałów pielgrzyma oraz możliwość zapisów.

Nocleg z 1 na 2 sierpnia:

Istnieje możliwość noclegu w klasztorze we Wrocławiu z 1 na 2 sierpnia – po uprzednim zgłoszeniu.

Informacje dodatkowe:

Wracamy z Częstochowy autokarem, zapisy na trasie pielgrzymki.

Facebook: facebook.com/grupakarmelitanska18