aktualności prowincji więcej

Poznań: „drugi raport” Braci Postulantów


kwiecień 8, 2017

Szczęść Boże! W minionym miesiącu w postulacie dużo się działo, uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach. Zapraszam do lektury krótkiego raportu z północnego skrzydła poznańskiego klasztoru.
Zapewne nie będzie zdziwieniem, że najbardziej emocjonującym wydarzeniem była uroczystość z dn. 19 marca, związana z nadaniem naszemu Sanktuarium tytułu Bazyliki Mniejszej. Eucharystia zgromadziła tłumy ludzi i pełne prezbiterium kapłanów, wrażenie robił śpiew chóru, a klasztor został opanowany przez gości z całej Polski. Przedłużeniem świątecznej atmosfery był kolejny dzień, uroczystość św. Józefa — patrona kościoła. Mieliśmy okazję aktywnie pomóc w przygotowaniach, najczęściej wcielając się w rolę konserwatorów powierzchni płaskich.
Kolejnym wzbudzającym emocje wydarzeniem jest fakt, iż pozostała nas w postulacie dwójka. W drugą niedzielę marca opuścił nas Maciej, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego i nieustannego podąża-nia za światłem Ducha Świętego.
Okres Wielkiego Postu często mobilizuje do jeszcze większego wysiłku, by nawracać się i kierować swoje myśli ku Bogu. Nie inaczej jest i w naszej wspólnocie — wybraliśmy kilka postanowień, które mają służyć umocnieniu naszej relacji z Ukrzyżowanym oraz wzmocnić więzi wewnątrz-wspólnotowe, np. wstajemy na godzinę czytań i adorację Najświętszego Sakramentu w piątki o 1 w nocy i poświęcamy niektóre re-kreacje na osobiste rozmowy i pogłębianie wspólnotowej przyjaźni.
26 marca w Poznaniu odbył się 10. PKO Poznań Półmaraton (21,0975 km). Postulant Paweł oraz Maciej postanowili spróbować w nim swoich sił i wystartowali w specjalnie założonym w tym celu zespole KarmeliciBosi. Obaj ukończyli bieg z czasem poniżej 1 h 40 min zajmując miejsca w TOP 1500 (na ponad 10 tys. startujących).

Piękna wiosna wniosła delikatne zmiany w formę naszej pracy i sposobu spędzania tygodniowych rekreacji — bardzo dużo czasu przebywamy na dworze. Prawie codziennie porządkujemy ogród, a w wolnych dniach organizujemy długie spacery lub przejażdżki rowerowe. Wśród tych ostatnich bardzo mile wspominamy podążanie ścieżkami św. Siostry Faustyny i wizytę w Jej Sanktuarium u Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu.

post. Bartosz