aktualności prowincji więcej

Pozwól Bogu kochać – ciebie i innych przez ciebie


27 stycznia, 2019

Jak dać się nieustannie prowadzić Duchowi Świętemu – by mógł przez nas obdarzać miłością ludzi ubogich, smutnych, odrzuconych? W niedzielę odbyła się druga część IV Archidiecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych we Wrocławiu.

Co mam robić, by Duch Święty był zawsze obecny, działał we mnie? Żyć miłością. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga – mamy żyć miłością Trójcy Świętej – mówił o. Antonello Cadeddu w niedzielne przedpołudnie.

– Nikt z nas nie jest samotną wyspą. Realizuję się, żyjąc miłością, dając się innym… Jezus, który po Zmartwychwstaniu przyszedł do apostołów pokazując przebite ręce, stopy, przebite serce, mówi nam: Relacja Trójcy Świętej, relacja miłości na tej ziemi przechodzi przez akceptację własnych ran i akceptację ran drugiego.

– Trzeba zaakceptować fakt, że jesteśmy różni; przyjąć naszą różnorodność, odmienność – dodał, wspominając również o swojej kilkudziesięcioletniej przyjaźni z o. Enrique Porcu, z którym od lat wspólnie ewangelizują, choć wiele ich dzieli. – Poznaliśmy się na I roku seminarium. Teraz ja mam 67 lat, on 64. Dokonaliśmy wyboru, by iść za Duchem Świętym, nie wiedząc dokąd nas pośle.

W południe uczestnicy rekolekcji odmówili Anioł Pański w jedności z papieżem Franciszkiem – słuchając niektórych słów, wypowiedzianych przez niego do młodzieży podczas ŚDM w Panamie. „(…) Tylko to, co się miłuje może być zbawione. Tylko to, co bierze się w ramiona, może zostać przekształcone…” – usłyszeli zebrani.

Wkrótce wzięli udział w Drodze Betlejemskiej prowadzonej przez Karmelitanki Dzieciątka Jezus, podczas której rozważali 12 tajemnic Dziecięctwa Jezusa. – Chodzi o to, by „chwycić Boga za serce”, by pozwolić Mu się kochać… Cała droga naszego życia polega na tym, by stać się dzieckiem w Jezusie – mówiła s. Juranda, tłumacząc posłannictwo Karmelu Dzieciątka Jezus i „małą drogę” św. Teresy z Lisieux.

Następnie przyszedł czas na wspólne kolędowanie pod kierunkiem Scholi Karmelitańskiej pod dyr. Artura Wróbla, a także na dzielenie się opłatkiem. Po południu rozpoczęła się Godzina Miłosierdzia, zebrani odmówili Nieszpory i wysłuchali kolejnej konferencji – zakończonej modlitwą i gestem pojednania.

– Jezus powiedział „Duch Pana jest nade Mną…” On to powiedział, ale i ty musisz to powiedzieć. Duch chce działać przez ciebie, chce przez ciebie uczynić wielkie rzeczy – wołał w homilii podczas wieczornej Eucharystii o. Antonello. – Pozwólcie, by Duch Święty was mógł popchnąć tam, gdzie chce. On chce w was „wybuchnąć”. On woła w tobie: zrób coś, wyjdź z siebie, kochaj!

Po Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo przez Najświętszym Sakramentem w Monstrancji Fatimskiej, zakończone… radosną fiestą dla Jezusa.

Chętni, by kontynuować przygodę rekolekcyjną, zaproszeni są na spotkania wrocławskiej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia – w poniedziałki o 19.00 przy ul. Katedralnej 4.

O sobotniej części spotkania zobacz TUTAJ TUTAJ

za: wroclaw.gosc.pl

foto: AGATA COMBIK /FOTO GOŚĆ