aktualności prowincji więcej

Profesja uroczysta brata Bogusława od Ducha Świętego OCD


12 września, 2020

Dziś, 12 września, w poznańskim Karmelu, podczas Eucharystii o godz. 10:00, brat Bogusław od Ducha Świętego OCD złożył swoją uroczystą profesję zakonną. Piękno tego wielkiego Święta całej naszej Prowincji pw. Trójcy Przenajświętszej podkreślała nie tylko obecność licznie przybyłych współbraci (z Rzymu, Warszawy, Sopotu, Gorzędzieja, Drzewiny czy Zwoli) ale także fakt liturgicznego wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi. Wspominaliśmy bowiem Tę, która jako Córa Boga Ojca, Matka Syna Bożego i Oblubienica Ducha Świętego stała się dla każdej karmelitanki i karmelity, genialnym wzorem wewnętrznej, miłosnej i całkowitej konsekracji serca Trójjedynemu. Właśnie do tej pięknej postawy Maryi wobec Bożego wezwania (Fiat, Magnificat i Stabat [dop. PM]) nawiązał w swojej homilii o. Sergiusz od Matki Bożej Bolesnej OCD, na którego ręce brat Bogusław złożył swoje uroczyste śluby. „Jest tutaj z nami Twoja mama, która wspólnie z tatą przekazała Ci życie, Maryja z kolei jest dla Ciebie i zawsze pozostanie Mamą duchową, na której wsparcie i opiekę zawsze możesz liczyć”. Mówił o. Sergiusz.

Eucharystyczna celebracja była oczywiście uświetniona obecnością Rodziców naszego współbrata – pani Izabeli i pana Lesława oraz brata – Grzegorza. Towarzyszyli nam także bracia i siostry ze Wspólnoty poznańskiego OCDs-u, a także przyjaciele brata Bogusława. Byliśmy także świadomi modlitewnej łączności z nami N. O. Prowincjała, o. Jana od Maryi Matki Kościoła OCD, który właśnie w tym samym czasie sprawował Mszę św. w intencji składającego profesję.

Bratu Bogusławowi życzymy stałej otwartości na Ducha Świętego, aby wierność łasce na wzór Maryi, była dla niego szczęściem przeżywanym w modlitewnej codzienności Karmelu, ku odrodzeniu się w jego sercu pełni obrazu Chrystusa, na większą chwałę Boga – naszego Ojca.

fr. Piotr J. od Przebitych Serc Jezusa i Maryi OCD