aktualności prowincji więcej

Prymicje o. Bartosza Dalaszyńskiego


6 lipca, 2024

W niedzielę 30 czerwca odbyły się w Rydzynie (koło Leszna) w parafii św. Stanisława Biskupa prymicje naszego brata o. Bartosza Dalaszyńskiego.

W obecności braci z Poznania, Zwoli i Wrocławia oraz licznie zgromadzonej rodziny o. Bartosz sprawował pierwszy raz Eucharystię w swojej rodzinnej parafii, gdzie przez wiele lat ze swoim bratem był ministrantem.
W procesji wejścia do Kościoła, w kruchcie o. Bartosz przyjął na klęcząco błogosławieństwo od swoich rodziców. W Eucharystii modlił się za całą swoją rodzinę, wszystkich, którzy go wspierali na drodze powołania i całą parafię.

Homilię wygłosił o. Krzysztof Piskorz. Przypomniał w niej, powołując się na słowa Benedykta XVI, że kapłan nie ma być specjalistą od spraw ekonomicznych i budowlanych, ale od życia duchowego. Kaznodzieja zachęcił do relacji z Panem Jezusem, który zaprasza naszego brata do współpracy w swoim kapłaństwie.
Na sam koniec nastąpiło uroczyste błogosławieństwo prymicyjne. Po Liturgii udaliśmy się na obiad, żeby kontynuować nasze spotkanie i razem świętować.

Naszemu bratu życzymy, aby wciąż szedł z Panem Jezusem na trudnej drodze powołania i polecamy go waszym modlitwom.