aktualności prowincji więcej

Rozstrzygnięcie konkursu “Święci i Błogosławieni Karmelu”


Kwiecień 25, 2019

Galeria zdjęć niektórych nadesłanych prac. Zobacz tutaj

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI KARMELU”

Dnia 04. 2019 r. odbyło się posiedzenie jury w sprawie dokonania oceny nadesłanych prac konkursowych. Organizatorem konkursu było Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu Ojców Karmelitów Bosych.

Oceniano prace uczniów klas I – VIII w trzech kategoriach:

  1. Klasy I- III
  2. Klasy IV- VI
  3. Klasy VII- VIII

Nadesłano 1424 prace z różnych stron Polski, które reprezentują blisko 200 instytucji (szkolnych, parafialnych, kulturalnych) i nadesłanych prywatnie. W pierwszej kategorii było 566 prac, w drugiej – 702, w trzeciej – 156. W opinii Komisji oceniającej prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie.

Nagrodzono i wyróżniono łącznie 113 prac w poszczególnych kategoriach  wiekowych:

NAGRODY

  1. Kategoria wiekowa: klasy I – III – miejsca równorzędne:

Martyna Cieślak , Strzelce

Miłosz Boleski, Morzyce

Oliwia Rybacka, Paniewo

Weronika Tomczak, Rajsko

Karolina Jakubczak, Rajsko

Oliwier Schild, Wawrowo

Aleksandra Dopadlik, Strzelce

Maja Szydłowska, Strzelce

Bartosz kurek, Rajsko

Aleksandra Niedźwiedzka, Tarnów

Gabriela Szewczyk, Bystra Podhalańska

Julia Springer, Poznań

Kinga Majnert, Pogorzela

Natalia Bajerlein, Poznań

Zofia Kuczek, Poznań

Krzysztof Gąska, Nidzica

Gabriela Cebula , Kraków

Maja Przybyła, Wilczyn

Blanka Ceglińska, Lublin

Weronika Świętek, Jelenia Góra

Lena Gawryś, Wola Ociecka

Aleksandra Handzlik, Warszawa

Miłosz Mazurek, Lublin

Tobiasz Patrzykąt, Konin

Norbert Marć, Wola Ociecka

Mateusz Matyjasik, Bystra Podhalańska

Bartłomiej Ryś, Bystra Podhalańska

Patryk Błachut, Bystra Podhalańska

Mateusz Janczarek, Rajsko

Natasza Swatek, Zawady

  1. Kategoria wiekowa: klasy IV- VI – miejsca równorzędne:

Helena Napierała, Poznań

Agata Celka, Poznań

Magdalena Bocoń, Chrzanów

Tatiana Ciach, Poznań

Beata Pankowska, Turek

Katarzyna Prus, Warszawa

Kamil Karczmarz, Kosina

Amelia Pelc, Kosina

Krystian Ryczek, Zasowo

Amelia Olszanowska, Inowrocław

Paulina Stoch, Zakopane

Zuzanna Więckowska, Rajsko

Wiktoria Majka, Kraków

Antonina Siek, Lublin

Piotr Kozioł, Wola Ociecka

Alicja Wierzchowska, Inowrocław

Julia Bartocha, Inowrocław

Liliana Zientek, Świerklany

Aniela Nowakowska, Poznań

Wiktoria Gil, Lublin

Weronikia Litwińczuk, Białystok

Maria Trzos, Konin

Nikola Kasperaszek, Konin

Wiktoria Krawiec, Kraków

Oliwia Adamczyk, Sosnowiec

Olivier Zieliński, Radzewo

Mateusz Pasoń, Puławy

Zuzanna Haak, Pleszew

Nikola Kuśmierczak, Kalisz

Maria Robak, Poznań

Amelia Brzezińska, Morzyce

Dominika Cetera, Kraków

Amelia Boroń, Kraków

Kaja Błachut, Kraków

Oliwia Zając, Jarocin

Mikołaj Szymczak, Jarocin

Tobiasz Kmieciak, Jarocin

Julia Mikuła, Tyniec

Katarzyna Jankowska, Bytów

Zuzanna Płonka, Tarnów

Milena Wojtkiewicz, Bystra Podhalańska

Martyna Hojdas, Bystra Podhalańska

Justyna Papierok, Jastrzębie- Zdrój

Marta Pietraszko, Żywiec

  1. Kategoria wiekowa: klasy VII – VIII – miejsca równorzędne:

Weronika Kulka , Zelów

Aleksandra Babis, Włocławek

Dominika Kazimierczak, Drużbice

Wiktoria Nodżak, Poznań

Lilana Rybińska, Poznań

Cyprian Maciąg, Wrocław

Antonina Dembska, Inowrocław

Julita Michalak, Gorzów Wlkp.

Julia Wegner, Inowrocław

Allen Wołowski, Warszawa

Dagmara Kowalik, Korzeniów

Maja Szymańska, Konin

Weronika Woźniak, Kąty Wrocławskie

Jan Zataj, Nowa Iwiczna

Kinga Niewiadomska, Suchy Las

Michalina Rosin, Siechnice

Adrianna Stratyńska, Jarocin

Maciej Gałązka, Strzelce

Julia Marcinkowska, Kraków

Wiktoria Janosz, Jastrzębie- Zdrój

Sebastian Dąbrowicz, Przemyśl

Maria Winiarska, Miejsce Piastowe

Kinga Bakłażec, Bieruń

WYRÓŻNIENIA

Kategoria wiekowa: klasy I- III

Gabriela Piątek, Poznań

Maria Wyszkowska, Poznań

Michał Przyłucki, Strzelce

Klaudia Przyłucka, Strzelce

Marika Matyasik, Bystra Podhalańska

Agata Skubik, Chorzów

Karolina Tutaj, Kielce

Kategoria wiekowa: klasy IV-VI

Julia Janusz, Wawrowo

Karolina Kasperkiewicz, Kraków

Karolina Brzezek, Żaków

Zofia Hasiu, Włocławek

 

Kategoria wiekowa: klasy VII- VIII

Wiktoria Rajska, Morzyce

Bojar Paweł, Zamość

Oceny prac dokonało jury w składzie:

przewodniczący – o. Szczepan Maciaszek OCD (przeor)

członkowie: p. Patrycja Komorowicz – architekt

Łukasz Czarciński – artysta – plastyk

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 27 kwietnia 2019r. (sobota) w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu o  godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy !!!

Wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom serdecznie dziękujemy za tak szerokie zainteresowanie i wzięcie udziału w naszym konkursie !!! Bogu niech będą dzięki !!!

Poznań, 18 kwietnia 2019 r.                                                                      Organizatorzy