aktualności prowincji więcej

Spotkanie Rodziny Szkaplerznej


13 czerwca, 2022

UMIŁOWANI BRACIA I SIOSTRY,

CZCICIELE MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ!

Po dwuletnim okresie przerwy spowodowanym pandemią koronawirusa, chcemy Was gorąco zaprosić na 20 spotkanie Rodziny Szkaplerznej Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem k/Chojnic.

Z powodu obecnej sytuacji wojny w Ukrainie i zagrożenia naszej Ojczyzny, pragniemy, aby nasze spotkanie przebiegało pod hasłem „Królowo Pokoju i Karmelu osłoń nas swoim szkaplerzem jak tarczą”.

Pokój (hebr.שָׁלוֹם šälôm, gr. εἰρήνη eirḗnē), ma wiele swoich odmian i charakterystyk, ale nas interesuje ten pokój wewnętrzny i zakorzeniony w sercu człowieka, pochodzący od Boga przez Jezusa Chrystusa, Księcia pokoju (por. Iz 9,6).

Warto sobie przypomnieć, że Pan Jezus zwracał się do apostołów w Wieczerniku jeszcze przed swoją męką i śmiercią, mówiąc wyraźnie: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję” (J 14,27). Gdy nadeszła godzina męki i śmierci, Jezus dokładnie wskazuje na pokój wewnętrzny wynikający ze zjednoczenia z Ojcem: „Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Jam zwyciężył świat” (J 16, 32-33). Pokój przekazany przez Pana jest pełnią dóbr nadprzyrodzonych, konsekwencją posiadania Ducha Świętego i zjednoczenia z Nim.

Do modlitewnego wołania o pokój w Zamarckim wieczerniku wzywa nas Matka Boża, Królowa Pokoju – zgromadzeni pod płaszczem Maryi, naszej Matki – mamy na nowo otrzymać moc wewnętrznego pokoju. Ja potrzebuję pokoju, ty potrzebujesz pokoju, Ukraina potrzebuje pokoju, świat potrzebuje pokoju, oddychanie pokojem jest zdrowe. Potrzebujemy konkretnych znaków pokoju…z pewnością wielkie łaski i pokój Boży będziemy mogli otrzymać w naszym sanktuarium w Zamartem.

Dlatego bardzo serdecznie i gorąco zapraszam Wspólnoty naszej Prowincji, rodziny zakonne zakorzenione w duchowości Karmelu, Braci i Siostry Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i Bractwa Szkaplerzne oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, abyśmy wspólnie mogli prosić o pokój i nawrócenie do naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Tegoroczne spotkanie Rodziny Szkaplerznej naszej Prowincji organizuje i przeprowadzi o. Krzysztof Piskorz. Odbędzie się ono w Zamartem k/Chojnic w pierwszą sobotę 2 lipca 2022 r., ale nie będzie poprzedzone nocnym czuwaniem z powodu ograniczeń noclegowych.

Szczegółowy program tego spotkania załączam do niniejszego listu.

Oczekując na wspólne uwielbienie i spotkanie w naszym sanktuarium w Zamartem, polecam każdą i każdego z Was wstawiennictwu i troskliwej opiece Maryi, Królowej Pokoju i Szkaplerza Świętego.

W modlitewnej komunii i znaku szkaplerza świętego

Jan Piotr Malicki, OCD
Prowincjał

 

PROGRAM SPOTKANIA

SANKTUARIUM W ZAMARTE k/CHOJNIC

SOBOTA 02 LIPCA 2022

1000 Nabożeństwo uwielbienia za dar Szkaplerza przed Najświętszym Sakramentem

1200 Eucharystia pod przewodnictwem Delegata ds. Karmelu świeckiego o. Roberta Marciniaka, OCD

1300 Wspólnotowa Agapa

1430 Konferencja „Maryja zawsze i wszystkim”

1500 Nabożeństwo pierwszosobotnie: Różaniec wynagradzający i 15-minutowe rozmyślanie

Na zakończenie: procesja z figurą Matki Bożej Szkaplerznej.

Oprawa muzyczna: Zespół Hortus Dei ze Świeckiego Karmelu w Koninie.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję.

Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka! J 14, 27


Pobierz zaproszenie w pliku pdf