aktualności prowincji więcej

Świąteczne życzenia od Naszego Ojca Prowincjała


24 grudnia, 2021

Jezus narodził się w ubóstwie i odrzuceniu, aby dać nam do zrozumienia, jak bardzo umiłował naszą ludzką kondycję: aż po dotknięcie swoją ‘konkretną miłością’ naszej najgorszej nędzy. Pozwólmy, aby Jego miłosierdzie przemieniło nasze nędze!
Papież Franciszek

Umiłowani w Chrystusie!

Ta Święta Noc Bożego Narodzenia ma rozświetlić i zjednoczyć nasze serca miłością przychodzącą w darze od Boskiej Dzieciny, byśmy na nowo mogli dotknąć, odczuć i przyjąć Słowo, które stało się Ciałem.

Miłosierny Bóg nieustannie stara się nas godzić i jednać dzięki mocy swojego miłosierdzia powitego w Betlejem – Domu Chleba – czego symbolem są wspólne życzenia i dzielenie się opłatkiem. Jednak musimy zrobić coś więcej, aby pokazać, że żyjemy w głębokiej komunii, pokoju i jesteśmy odnowieni mocą tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Życzę Wam, aby czas Bożego Narodzenia był dla Was wszystkich wyjątkowym i spotęgowanym czasem Bożej bliskości i abyśmy potrafili przyjąć obfitość darów oraz niespodzianek od Bożej Dzieciny… .

Niech te Święta Narodzenia Pana i Nowy Rok 2022 będą dla nas wszystkich nowym odrodzeniem w Duchu Jezusa pod opieką Świętej Rodziny.

Złączony w adoracji Emmanuela – Boga z nami życzy i błogosławi
Wasz brat Jan Piotr Malicki, ocd
Prowincjał Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych

 

Warszawa, Boże Narodzenie A.D. 2021