aktualności prowincji więcej

Świąteczne życzenia od Naszego Ojca Prowincjała


24 grudnia, 2022

Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.
J 1, 10-13

 

 

 

 

Umiłowani w Chrystusie!

W tym świątecznym czasie nie możemy udawać, że nic się nie dzieje wokół nas, gdy nasi sąsiedzi są ofiarami wojny, która dobija się też do naszych drzwi. Jednak o wiele bardziej puka do naszych serc Boża Dziecina chcąca się rodzić w naszych wnętrzach. Przychodzi Bóg – Emmanuel objawiając, że jest z nami i w nas. Nigdy przeciwko nam.

Ta Święta Noc Bożego Narodzenia ma rozświetlić i zjednoczyć nasze serca miłością przychodzącą w darze od Boskiej Dzieciny, aby prawdziwa komunia z Chrystusem przyniosła światu obfitość pokoju i miłości.

Życzę wszystkim utulenia Bożej Dzieciny, by Święta Bożego Narodzenia były dla Was wszystkich wyjątkowym i spotęgowanym czasem Bożej bliskości i abyśmy potrafili przyjąć obfitość darów.

Niech te Święta Narodzenia Pana i Nowy Rok 2023 będą dla nas wszystkich nowym odrodzeniem pokoju w Duchu Chrystusowym pod opieką Świętych Karmelu, a zwłaszcza św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

Złączony w adoracji Emmanuela – Boga z nami życzy i błogosławi
Wasz brat Jan Piotr Malicki, OCD
Prowincjał Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych

 

Warszawa, Boże Narodzenie A.D. 2022


Pobierz życzenia w pliku pdf