aktualności prowincji więcej

Uświęcająca moc rodzicielstwa


kwiecień 16, 2018

Zachęcamy do zapoznania się z książką Uświęcająca moc rodzicielstwa – św. Zelia Martin autorstwa Andreana Bassanetti z naszego wydawnictwa Flos Carmeli.

Książka ta powstała z pragnienia podzielenia się z czytelnikami ogromnym skarbem, jaki przekazała mi Zelia wraz z bogactwem i głębią swego człowieczeństwa, ze swoim świętym macierzyństwem. To zwyczajne życie, typowe dla każdej kobiety, każdej żony, matki, przeżyte w prawdziwie przykładny i wyjątkowy, nieporównywalny z niczym, święty sposób.

Podążając jej ścieżkami i dyskretnie zgłębiając historię jej krótkiego, lecz jakże intensywnego życia, nie możemy przejść obojętnie obok tajemnicy wspaniałego macierzyństwa duchowego. Bardziej wewnętrznego i ukrytego niż to, które zazwyczaj znamy. Często ignorowanego, a dziś wręcz odrzuconego. Jednak właśnie to duchowe oblicze towarzyszy, wspiera, rozświetla, daje sens, siłę i piękno macierzyństwu biologicznemu i rozjaśnia je boską światłością.


Andreana Bassanetti. Psycholog kliniczny, psychoterapeutka, wyspecjalizowana w seksuologii i terapii par, od około czterdziestu lat prowadzi działalność w Parmie i różnych częściach Włoch. W 1991 roku założyła wspólnotę „Dzieci w Niebie” (www.figlincielo.it), aby udzielać wsparcia i towarzyszyć rodzinom w żałobie.