aktualności prowincji więcej

[video] Postęp w budowie klasztoru w Zwoli z lotu… drona


3 września, 2020

Prace w Zwoli wciąż postępują. Dzielimy się z wami nagraniem z drona pokazującym zarówno obecny stan zaawansowania prac, jak i piękno przyrody otaczającej przyszły klasztor i dom rekolekcyjny. 🙂

Zachęcamy też do subskrybcji naszego kanału na youtube (trzeba kliknąć czerwony przycisk „Subskrybuj”).

Klasztor rekolekcyjno-formacyjny karmelitów bosych pw. św. Teresy od Jezusa w Zwoli k. Zaniemyśla. Obiekt ten jest wznoszony w Wielkopolsce, w otoczeniu piękna przyrody, w pobliżu Jeziora Raczyńskiego, będącego ostatnim z jezior Rynny Kórnicko-Zaniemyskiej. Budowę tego klasztoru rozpoczęliśmy w 2011 roku zainspirowani słowami św. Jana Pawła II:

„A czyż nie jest to znakiem czasu, że mimo rozległych procesów laicyzacji obserwujemy dziś w świecie powszechną potrzebę duchowości, która w znacznej mierze ujawnia się właśnie, jako nowy głód modlitwy?”

św. Jan Paweł II, NMI, 33.

Poprzez prowadzenie rekolekcji, szkoły modlitwy i sesji formacyjnych chcemy w tym miejscu dzielić się z przybywającymi bogactwem naszej duchowości. Pragniemy również dzielić się naszym doświadczeniem modlitwy oraz pomagać innym w odkrywaniu i pogłębianiu osobistej relacji z Bogiem.

Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz wschodniego skrzydła klasztoru, które chcemy oddać do użytku rekolekcyjnego pod koniec obecnego roku. W tej części znajduje się kaplica (chór), kuchnia, jadalnia (refektarz), sala konferencyjno-rekreacyjna oraz 15 pokoi z łazienkami, w których będziemy mogli przyjąć ok. 20 osób.
Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy!

Dziękujemy, że jesteście z nami, że wspieracie nas modlitwą i ofiarą materialną; dobrym słowem, zachętą do dalszej pracy! Przede wszystkim jednak łączymy się z Wami w modlitwie.

karmelici bosi ze Zwoli


Klasztor ten jest wznoszony dzięki ofiarności i życzliwości ludzkich serc otwartych na „powszechną potrzebę duchowości”. I Ty możesz włączyć się w powstawanie tego pięknego dzieła…