aktualności prowincji więcej

Wielki Post 2018 – Karmelitańskie Rekolekcje Online z bratem Wawrzyńcem od Zmartwychwstania


26 stycznia, 2018

Pozwolić formować się Bogu – Wielki Post z br. Wawrzyńcem od Zmartwychwstania

Karmelici proponują w w tegorocznym Wielkim Poście Rekolekcje on-line. Rekolekcje są darmowe i odbędą się w oparciu o teksty br. Wawrzyńca od Zmartwychwstania na temat praktyki obecności Bożej.

Brat Wawrzyniec (Brother Lawrence) znany jest bardziej w środowisku anglosaskim niż we Francji, jego własnej ojczyźnie! A przecież brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania (1614-1691) żył przez większość swego życia zakonnego w klasztorze karmelitów bosych w Paryżu. To właśnie tam odkrył i następnie uczył tego, co zostanie nazwane „praktyka Bożej Obecności”. Ten pokorny zakonnik, najpierw kucharz, a potem szewc, wywarł ogromny wpływ w czasie swojego życia i jego przesłanie dotarło aż do nas.

Brat Wawrzyniec pomaga nam przeżywać najbardziej banalne aspekty życia codziennego pod okiem Boga. Modlitwa nie jest już ograniczona tylko do szczególnych momentów. Cała nasza egzystencja staje się żywą relacją z Bogiem. W czasie tego Wielkiego Postu pozwólmy się formować przez to Misterium!

Więcej informacji na stronie Karmelitańskich Rekolekcji Online.

Jak uczestniczyć w Rekolekcjach?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie rekolekcje-online.karmel.at.
Zaproś swoich przyjaciół i znajomych! Możesz przesłać im tę stronę lub skierować ich na ten adres.

Każdy, kto się zapisze, otrzyma w każdy piątek (od Środy Popielcowej) mail zawierający medytację na temat Ewangelii niedzielnej oraz krótkie myśli na każdy dzień tygodnia.

Życzymy obfitego w błogosławieństwa Wielkiego Postu,
Karmelici bosi Prowincji Paryskiej i Warszawskiej