aktualności prowincji więcej

Wyrusz na Ekstremalną Drogę Krzyżową od karmelitów bosych


7 marca, 2018

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to niezwykła okazja do rozważania i przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej podczas nocnej, ponad 40-km pieszej wędrówki w milczeniu i samotności, będąc zdanym na własne siły.

Z naszych karmelitańskich kościołów wyruszy kilka tras:

  • z Bazyliki w Poznaniu podobnie jak w zeszłym roku, wyruszą 3 trasy EDK: do Bąblina (43km), do Zwoli k. Zaniemyśla (44km) i do Tulec (60km). Wszystkie te trasy rozpoczną się Mszą Świętą w piątek przed Niedzielą Palmową (23 marca 2018r.) o godz. 19:00 w Sanktuarium św. Józefa.
  • z Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem k/Chojnic wyruszy trasa EDK bł.ks.Władysława Bukowińskiego o długości 45 km która skończy się też w Zamartem (krzyż przy kościele). Trasa rozpocznie się Mszą Świętą w piątek 16 marca 2018r. o godz. 19:30 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerzenej.
  • z Sanktuarium w Gorzędzieju niezwiązana bezpośrednio z EDK (patrz niżej)

Zapisy na konkretną trasę odbywają się przez oficjalną stronę EDK: www.edk.org.pl. Tam też można znaleźć wszystkie potrzebne informacje przed wyruszeniem w drogę.

Ponadto z naszego klasztoru w Gorzędzieju k/Tczewa wyruszy Nocna Droga Krzyżowa (niezwiązana bezpośrednio z EDK) o długości 15 km. Trasa rozpocznie się Mszą św. w piątek 16 marca 2018r. o godz.19:00 w Sanktuarium św. Wojciecha.

Wyrusz w drogę razem z Jezusem.