aktualności prowincji więcej

Z Białego Dunajca


22 września, 2023

40. edycja Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu, dobiegła końca. Każdego dnia mieliśmy możliwość uczestniczyć w Eucharystii, nie zabrakło wyjść w góry, integracji, śpiewów i rozmów.

Drugi weekend obozu był bogaty w wiele atrakcji. W sobotę odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową, podczas której uczestnicy mogli poczuć duch rywalizacji i wsparcia, za to w niedzielę uczestniczyliśmy w dniu otwartych chat, podczas których każde duszpasterstwo może zaprosić do siebie na dodatkowe atrakcje. W tym roku nasze duszpasterstwo przeprowadziło warsztaty pt. „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów…” – komunikacja z miłości, o językach miłości. O wieczór zadbało czterech duszpasterzy, którzy poprowadzili konferencje w różnej tematyce i każdy uczestnik mógł wybrać co najbardziej do niego przemawia. Nasz duszpasterz wzbogacił nas w tematyce „Świętość w życiu młodzieży”, podczas której mówił, że świętość to nie jest specjalna religijność zakonna, podczas której musimy spędzić godziny na kontemplacji, tylko świętość może wyrażać się w życiu codziennym przez drobne gesty czy dobre słowa, otwartość i życzliwość.

Życzymy Wam i sobie kolejnych 40 lat i więcej, aby dalej wzrastać w Bogu poprzez otwarcie na inne osoby i budowaniu wspólnoty. Do zobaczenia W Karmelu, w październiku na rozpoczęciu roku duszpasterskiego.

Duszpasterstwo Akademickie z Wrocławia