aktualności prowincji więcej

Zapraszamy do Nowenny „Żyję i będę żyć dla Kościoła”.


30 października, 2020

Króluj nam Chryste!

Zapraszam, by podjąć wyjątkową nowennę „Żyję i będę żyć dla Kościoła”!
Kochasz Kościół, Matkę swoją? Stajesz w obronie Kościoła świętego? Słuchasz Kościoła i jesteś posłuszny jego Pasterzom? Odkrywasz w sobie obecność Boga żywego? Wiesz, że masz stać się Uwielbieniem Chwały Trójcy Przenajświętszej?

Dlaczego akurat z bł. Franciszkiem Palau Quer i św. Elżbietą od Trójcy Przenajświętszej?

Bł. Franciszek, karmelita bosy, żył w Hiszpanii w XIX wieku. Bóg obdarzył go szczególnym umiłowaniem tajemnicy Kościoła, dla którego niestrudzenie pracował, głosząc misje ludowe, zakładając “Szkołę cnoty” i szerząc nabożeństwo do Maryi. Był także oddany posłudze egzorcysty. Założył kilka rodzin zakonnych, np Karmelitanki Misjonarki, które są w Polsce. Jego wspomnienie liturgiczne przypada na 7 listopada.

Św. Elżbieta z Dijon we Francji, 26-letnia karmelitanka bosa, zmarła w 1906 roku. Odkrywała w sobie Sanktuarium Boga żywego i czuła się naprawdę zamieszkaną przez Trójcę Przenajświętszą. Jej pisma bardzo mocno akcentują to, że człowiek jest powołany do bliskiej zażyłości z Bogiem i jest żywą świątynią chwały samego Boga. Jej wspomnienie liturgiczne przypada na 8 listopada.

Potrzebujemy teraz szczególnie ich wstawiennictwa, by odkrywać piękno Kościoła – „Umiłowanej” i zamieszkania Trójcy Przenajświętszej w nas. Podejmijmy zatem tę nowennę tuż przed liturgicznymi wspomnieniami tych Świętych. Każdego dnia, w południe, będzie pojawiał się tekst nowenny, zredagowany przez Karmelitanki Bose, Karmelitanki Misjonarki i Karmelitów Bosych.

Niech częstym zdaniem powtarzanym w tym czasie, i nie tylko w tym, będą słowa bł. Franciszka Palau Quer: „Żyję i będę żyć dla Kościoła”. Amen.

Błogosławię, dziękując za Kościół, moją Umiłowaną +
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD.


Tekst nowenny pod linkiem.