aktualności prowincji więcej

Zaproszenie do Zamartego na spotkanie Rodziny Szkaplerznej


18 maja, 2019

Umiłowani Bracia i Siostry, Czciciele Matki Bożej Szkaplerznej!

Zbliża się 19 spotkanie Rodziny Szkaplerznej Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem k/Chojnic. Wzorem ubiegłych lat pragnę Was gorąco i serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w tym modlitewnym i rodzinnym spotkaniu. Będzie ono przebiegało pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, które jest również hasłem programu duszpasterskiego na ten rok w Kościele w Polsce.

Warto sobie przypomnieć, że 40 lat temu podczas pierwszej pielgrzymki do naszej Ojczyzny św. Jan Paweł II przyzywał Ducha Świętego z całej głębi poprzedniego tysiąclecia wraz z wiernymi zgromadzonymi na Placu Piłsudskiego w Warszawie: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi! Amen”. Do dzisiaj niektórym z nas brzmi tembr tego świętego głosu. To było mocne wezwanie do działania, do wielkich dzieł Bożych, do duchowej odnowy dzięki mocy Ducha Świętego. Staramy się podążać za tym wezwaniem i być tymi, którzy potrafią zmieniać siebie i swoje działania na bardziej ewangeliczne.

Do tego modlitewnego wołania o moc Ducha Świętego w Zamarckim  wieczerniku będzie przyłączać się do nas Matka Boża; zgromadzeni pod płaszczem Maryi, naszej Matki – mamy na nowo otrzymać moc Ducha Świętego, aby móc lepiej wypełniać Jego wolę i misję.

Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam Wspólnoty naszej Prowincji, rodziny zakonne zakorzenione w duchowości Karmelu, Braci i Siostry Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego, Bractwa Szkaplerzne oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, abyśmy wspólnie mogli prosić o nawrócenie i  potrzebną moc Ducha Świętego.

Tegoroczne spotkanie Rodziny Szkaplerznej naszej Prowincji w Zamartem k/Chojnic odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca 6 lipca 2019 r. i będzie poprzedzone nocnym czuwaniem 5 lipca (pierwszy piątek) przygotowanym i prowadzonym przez członków Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego. Szczegółowy program tego spotkania załączam do niniejszego listu.

Oczekując na wspólne uwielbienie i spotkanie w naszym sanktuarium w Zamartem, polecam każdą i każdego z Was wstawiennictwu i troskliwej opiece Maryi, Matki Pięknej Miłości i Królowej Szkaplerza Świętego.

W modlitewnej komunii  i znaku szkaplerza świętego

o. Jan Piotr Malicki OCD
Prowincjał


Zobacz: