aktualności prowincji więcej

Życzenia Naszego Ojca Prowincjała na Święta Bożego Narodzenia


grudzień 23, 2017

„Przez tajemnicę Wcielonego Słowa zajaśniał oczom naszej duszy nowy blask Twojej światłości; abyśmy poznając Boga w widzialnej postaci, zostali przezeń porwani do umiłowania rzeczy niewidzialnych”

Prefacja o Narodzeniu Pańskim

Kochani w Chrystusie!

Mesjasz, któremu śpiewamy Triumfy Króla niebieskiego zstąpiły z nieba wysokiego inauguruje swoje Królestwo jako niemowlę, a my wchodzimy do niego z niewinnym sercem dziecka. Chrystus chciał przyjść do nas drogą dziecięctwa i, żeby jej nie zgubić, podejmujemy wysiłki  nie narzucając Mu naszej obrzędowości i nie tłumiąc Jego szczebiotu w zewnętrznych oprawach świątecznych.

Życzę Wam, abyście mieli czas na skupienie i odnowę w Bożej obecności czuwającej nad bezbronną i delikatną Dzieciną, z której bije nowe światło. Niech ta odnowa osobista i wspólnotowa dzięki Bożej Dziecinie wplata się w Jubileusz 450- lecia naszej reformy terezjańskiej, z której nieustannie czerpiemy mistyczne światło miłości.

W tę świętą Noc sprawuję Eucharystię w intencjach naszej karmelitańskiej rodziny, aby Boże światło zwyciężało nasze mroki i zapanował pokój.

Niech Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok Pański 2018 będą dla nas terezjańskim podążaniem do tego, co lepsze w Chrystusie.

Złączony w adoracji Emmanuela – Boga z nami życzy i błogosławi

o. Jan Piotr Malicki OCD

Prowincjał Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych

Warszawa, Boże Narodzenie A. D. 2017