aktualności prowincji więcej

Życzenia naszego Ojca Prowincjała na Święta Wielkanocne


16 kwietnia, 2022

„Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!». A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».” (J, 20,19-21)

 

Umiłowani w Zmartwychwstałym Panu,
Siostry i Bracia, Przyjaciele i Dobrodzieje!

Tegoroczne Święta Wielkanocne przeżywamy w sytuacji okrutnej wojny na Ukrainie. Wśród nas są uchodźcy, których miasta i domy są bombardowane, albo które zostawili w zgliszczach. Masowe groby pomordowanej ludności z Ukrainy przypominają nam obrazy z II wojny światowej. Widzimy bardziej Chrystusa umęczonego i ukrzyżowanego, a nasze modlitewne wołanie, aby Kain nadal nie zabijał Abla jakby nie dochodziło do Bożych uszu. Jesteśmy jak Apostołowie po Wielkim Piątku i doświadczamy ich zastraszenia w zaryglowanym Wieczerniku. Jednak spod ruin i mroków śmierci rodzi się moc Zmartwychwstania. Co więcej, Jezus nie zraża się naszymi lękami i zamknięciem, ale daje koleją szansę i łaskę, żebyśmy uwierzyli, że przychodzi do nas i mówi: „Pokój Wam!”.

Życzę Wam, aby Boży pokój ogarnął Wasze życie, szczególnie te jego przestrzenie, które są najbardziej pełne niepokoju, smutku, goryczy czy nienawiści.

Niech pokój Jezusa i udział w Jego Zmartwychwstaniu zniweczy wojny, uleczy wszelkie ich rany i zamieszka głęboko w Waszych sercach.

W komunii z Wami, w tajemnicy Wielkiej Nocy i w Paschalnym pokoju życzy i błogosławi

o. Jan Piotr Malicki, OCD
Prowincjał

Warszawa, Wielkanoc A. D. 2022

Prowincjał Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych
Racławicka 31, 02-601 Warszawa


Pobierz życzenia w pliku pdf