aktualności prowincji więcej

Żywy różaniec powołaniowy Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych


styczeń 8, 2018

Inicjatywa, która powstała w Roku Jubileuszu 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie oraz  300. rocznicy koronacji Jasnogórskiego Obrazu, ma na celu codzienną modlitwę dziesiątką różańca świętego w intencji powołań do naszego Zakonu Karmelitańskiego, w szczególności do naszej Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

I Róża Powołaniowa pw. św. Teresy od Jezusa – powstała 7 października 2017 roku, w święto Matki Bożej Różańcowej, w czasie wyjazdu na „Różaniec do granic”, a pobłogosławiona  15 października, w uroczystość św. Teresy od Jezusa, Reformatorki naszego Zakonu, w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych we Wrocławiu, w czasie trwania Terezjańskiego Dnia Modlitwy.

II Róża Powołaniowa pw.  Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego – powstała 14 listopada 2017 roku, w święto Wszystkich Świętych naszego Zakonu, a pobłogosławiona 21 listopada, we wspomnienie Ofiarowania NMP.

III Róża Powołaniowa pw. św. Jana od Krzyża – powstała 14 grudnia, w uroczystość tego Świętego, a pobłogosławiona 19 grudnia.

IV Róża Powołaniowa pw. św. Jana Pawła II – powstała 6 stycznia 2018 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego, a pobłogosławiona zostanie 16 stycznia.

Aktualnie zbierane są zapisy do V Róży Powołaniowej – zgłoszenia proszę wysyłać na adres: powolania@karmelicibosi.pl lub telefonicznie 661 748 728.

Imiona i nazwiska wszystkich osób zgłaszających się do Róży Powołaniowej, zostają wpisane do Księgi Przyjaciół Karmelu, a w dowód wdzięczności w każdym miesiącu jest odprawiana Eucharystia w intencji wszystkich Członków danej Róży. Za każdą Różę jest celebrowana co miesiąc osobna Msza święta.

Czekamy na następnych chętnych, którzy codziennie będą się modlić dziesiątką Różańca świętego oraz krótką modlitwą, zamieszczoną poniżej. Każda zgłoszona osoba otrzymuje „pakiet powitalny”, dlatego ważne jest, by podać swoje miejsce zamieszkania. Zmiana tajemnic Różańca odbywa się samodzielnie w każdy pierwszy czwartek miesiąca, w szczególny dzień modlitw o powołania. Osoba z pierwszą tajemnicą odmawia także modlitwy wstępne, tj. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

Niech tajemnice Różańca świętego przemieniają życie osób, zapisujących się do Żywego Różańca Powołaniowego, a modlitwa, którą wznoszą do nieba, przyczynia się do wzrostu nowych i świętych powołań do Zakonu Braci i Sióstr Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim, którym leży na sercu sprawa powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Oby było nas jak najwięcej! Chwała Panu i Niepokalanej!

błogosławię

o. Krzysztof Piskorz OCD, 
duszpasterz powołaniowy 
Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych

Modlitwa o powołania do Karmelu
Boże, Ty powołujesz człowieka, by wpatrzony w Twoje Święte Oblicze, miłował Twoją miłością, a pełen zadziwienia zbawczymi tajemnicami, głosił Twoją wielkość swoim życiem. O Boski Gospodarzu, który pozwalasz, by ziemia Karmelu w Maryi rodziła tak wiele owoców świętości, prosimy Cię rozszerz swe miłosierne wołanie na wielu braci i sióstr o gorących i szlachetnych sercach, by Twą mistyczną rolę napełniało niekończące się głoszenie Twojej chwały. Amen.