aktualności prowincji więcej

O. Cadeddu: Nie można stać się wilkiem, by pokonać wilka


26 stycznia, 2019

– Jest jeden sposób, by uszczęśliwić Jezusa: być Jego owcą, choćby pośród wilków, głosząc słowo Boże – mówił charyzmatyk podczas Mszy św. w ramach IV Archidiecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych we Wrocławiu.

Rekolekcyjnej Eucharystii w sobotę przewodniczył o. Krzysztof Wesołowski OCD, proboszcz karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu. – Chcecie uszczęśliwić Jezusa? Tak? To musicie ewangelizować! Chcecie? O, kłamczuchy! Chcecie tylko jeść pierogi – przekomarzał się w homilii o. Antonello Cadeddu z uczestnikami rekolekcji.

Mówił o posłaniu uczniów przez Jezusa na ewangelizację – posłaniu „jak owce między wilki”. Owca jest łagodna, posłuszna Pasterzowi, bezbronna. Pozwala się ostrzyc, by inni mogli się ubrać. Daje mleko. Ludzie Jezusa powinni być gotowi „ubierać w miłość” ubogich, opuszczonych. Powinni być gotowi, by innym dawać pokarm, słowo Boże.

– Martwa owca sama staje się pokarmem. U nas podczas Wielkanocy spożywa się owce, baranki, na Paschę – mówił kapłan, przywołując obraz Jezusa, Baranka Bożego. – Trzeba pozwolić dać się zabić, by stać się Chlebem Eucharystycznym, jak On. Nawet jeśli wokół nas są wilki, nie można stać się wilkiem, by pokonać wilka. Trzeba pozostać owcą, nawet jeśli oznacza to śmierć.

Ojciec Antonello wspomniał o ewangelicznej scenie, gdy apostołowie wracają po ewangelizacji do Jezusa. – Zwykle w tłumaczeniu spotykamy się ze słowami, że Jezus „rozradował się w Duchu Świętym”; tymczasem grecki tekst mówi, że „tańczył w Duchu Świętym”. Czy chcecie uszczęśliwić Jezusa? Chcecie, by tańczył? – pytał. – To pozostańcie Jego owcami, głosząc wśród wilków słowo Boże.

Rekolekcjom – zorganizowanym przez o. Krzysztofa Piskorza OCD, duszpasterza powołań i młodzieży Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych oraz wspólnotę Przymierze Miłosierdzia we Wrocławiu – towarzyszy zespół N.O.E., a także Schola Karmelitańska pod dyrekcją Artura Wróbla.

Prowadzą je obaj kapłani z Brazylii (zobacz też TUTAJ).

Podczas spotkania istnieje możliwość adorowania w ciszy Najświętszego Sakramentu – w monstrancji fatimskiej, użyczonej przez Fundację Aniołów Miłosierdzia (działającej na rzecz powstania hospicjum dla dzieci w Wilnie). Rekolekcjom „Ochrzczeni i rozpaleni, czyli zawsze młodzi!” towarzyszą relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jej rodziców, św. Elżbiety od Najświętszej Trójcy, „Małej Arabki”, bł. Bartolo Longo.

Spotkanie jest przeżywane w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodych w Panamie. Wciąż można dołączyć. Również w niedzielę przewidziano bogaty program. Zobacz TUTAJ.

za: wroclaw.gosc.pl

foto: AGATA COMBIK /FOTO GOŚĆ